Bloggere

Her finder du en oversigt over alle vores bloggere på #renoverdk

Anders Lendager

Anders Lendager

Partner, Indehaver, LENDAGER Arkitekter ApS

Anette Mørch

Anette Mørch

Arkitekt MAA, Administrativ konsulent for Danske BoligArkitekter hos Danske Arkitektvirksomheder

Anke Oberender

Anke Oberender

Centerleder, Teknologisk Institut

Anna Falkenstjerne Beck

Anna Falkenstjerne Beck

ErhvervsPhD studerende, Kuben Management og Statens Byggeforskningsinstitut v/Aalborg Universitet

Anne Beim

Anne Beim

Professor/PhD, CINARK

Anne Lene Jørgensen

Anne Lene Jørgensen

Indehaver, arkitekt MAA, Byggeøkonom MDB, Varmings Tegnestue

Annette Blegvad

Annette Blegvad

Vicedirektør, Arkitektforeningen

Benedikte Erlykke

Benedikte Erlykke

Beboerkoordinator, MT Højgaard

Bo Bjerre Hansen

Bo Bjerre Hansen

Kommunikationskonsulent, Grundejernes Investeringsfond

Camilla Damsø Pedersen

Camilla Damsø Pedersen

Chefkonsulent, Dansk Byggeri

Christian Schjønning

Christian Schjønning

Bygningskonstruktør MAK, Byggeskadefonden

Christine Meden Bjerregaard

Christine Meden Bjerregaard

Projektleder, Værdibyg og Bygherreforeningen

Claus Møller Petersen

Claus Møller Petersen

Ingeniør, Grontmij

Dennis Nielsen

Dennis Nielsen

Direktør for energirenovering, NCC

Ditte Priess Steffens

Ditte Priess Steffens

Online Marketing Assistent, Greenmatch.dk

Erik Vibe Pedersen

Erik Vibe Pedersen

Områdedirektør, Renovering, NCC Construction

Esben Dannemand Frost

Esben Dannemand Frost

Seniorkonsulent, Bark rådgivning

Eske Møller

Eske Møller

Arkitekt maa. og projektleder, Realdania

Finn Bo Frandsen

Finn Bo Frandsen

Chefanalytiker, cand.polit., Dansk Byggeri

Frida Frost

Frida Frost

Formand, Ingeniørforeningen

Gert Johansen

Gert Johansen

Formand, Konstruktørforeningen

Göran Wilke

Göran Wilke

Adm. direktør, IC-meter

Graves Simonsen

Graves Simonsen

Projektchef, Bygherreforeningen

Grith Bech-Nielsen

Grith Bech-Nielsen

Programleder for Byggeri og Energirenovering, VIA University College

Hanne Ullum

Hanne Ullum

Vicedirektør, Bygherreforeningen

Hans Blinkilde

Hans Blinkilde

sektionsdirektør i Forretningskoncepter og -udvikling, NCC

Harpa Birgisdottir

Harpa Birgisdottir

Seniorforsker, Statens Byggeforskningsinstitut ved Aalborg Universitet

Helene Hjort Knudsen

Helene Hjort Knudsen

Videnskabelig assistent, DTU Management Engineering

Helle Bro Krogen

Helle Bro Krogen

Koncerndirektør, MT Højgaard

Helle Juul

Helle Juul

Partner, Juul Frost arkitekter

Henrik Andersen

Henrik Andersen

Kontorchef, Energistyrelsen

Henrik Garver

Henrik Garver

Direktør, Foreningen af Rådgivende Ingeniører

Henrik Lindved Bang

Henrik Lindved Bang

Direktør, Bygherreforeningen

Henrik Mielke

Henrik Mielke

Direktør, Enemærke og Petersen a/s

Inge Ebbensgaard

Inge Ebbensgaard

Informationschef, M.Sc., Foreningen for Rådgivende Ingeniører

Inge-Lise Kragh

Inge-Lise Kragh

Arkitekt MAA og partner, Rønnow Arkitekter A/S

Jakob Bøjen

Jakob Bøjen

Markedschef, ALECTIA

Jakob Diget Møller

Jakob Diget Møller

Digitaliseringskonsulent, Dansk Byggeri

Jakob Klint

Jakob Klint

Chefrådgiver, Kuben Management

Jakob Schølmark

Jakob Schølmark

Formand, Den parlamentariske boligafdeling Vendsysselhus

Jane Wirenfeldt Nielsen

Jane Wirenfeldt Nielsen

-, -

Jens Arre Nord

Jens Arre Nord

Miljøchef, RGS 90 A/S

Jesper Bach

Jesper Bach

Partner, E+N Arkitektur

Jesper Pagh

Jesper Pagh

Direktør, Arkitektforeningen

Jette Leth Fejerskov Djælund

Jette Leth Fejerskov Djælund

Chefkonsulent, Konstruktørforeningen

John Frederiksen

John Frederiksen

Formand, Ejendomsforeningen Danmark

Jørgen Lange

Jørgen Lange

Indehaver og direktør, Ekolab

Jørn Borg Nicolaisen

Jørn Borg Nicolaisen

Bygherrerådgiver, Kuben Management

Karen Sejr

Karen Sejr

Kommunikationschef, Danske Arkitektvirksomheder – DANSKE ARK

Karsten Frøhlich Hougaard

Karsten Frøhlich Hougaard

Chefkonsulent, Teknologisk Institut

Kurt Emil Eriksen

Kurt Emil Eriksen

Bestyrelsesmedlem, IDA BYG

Lars Autrup

Lars Autrup

Projektchef, Realdania

Lars Axelsen

Lars Axelsen

Direktør, Grundejernes Investeringsfond

Lars Flindt Pedersen

Lars Flindt Pedersen

Pressechef, Arbejdstilsynet

Lars Rolfsted Mortensen

Lars Rolfsted Mortensen

Arkitekt MAA, Gottlieb Paludan Architects

Lene Espersen

Lene Espersen

Adm. direktør, Danske Arkitektvirksomheder

Lene Wiell Nordberg

Lene Wiell Nordberg

Pressechef, Realdania

Line Maj Aagreen

Line Maj Aagreen

Projektleder, Værdibyg / Bygherreforeningen

Lotte Thøgersen

Lotte Thøgersen

Uddannelses- og Forskningschef, VIA Engineering på VIA University College

Mads Christiansen

Mads Christiansen

Teamleder / rådgivende ingeniør, ØLLGAARD rådgivende Ingeniører A/S

Maria Schougaard Berntsen

Maria Schougaard Berntsen

Økonomisk konsulent, Dansk Byggeri

Michael H. Nielsen

Michael H. Nielsen

Direktør, Dansk Byggeri

Michael Nielsen

Michael Nielsen

Udviklingschef, COWI

Mikkel Nygaard Rønne

Mikkel Nygaard Rønne

Chef VDC Koordinator, NCC Danmark A/S

Morten Mejsen Westergaard

Morten Mejsen Westergaard

Klimachef, Middelfart Kommune

Natalie Mossin og Simone Kongsbak

Natalie Mossin og Simone Kongsbak

Partner / specialkonsulent, Smith Innovation

Niels Jakubiak Andersen

Niels Jakubiak Andersen

Adm. direktør og partner, Krydsrum Arkitekter / e+

Nikolaj Stampe

Nikolaj Stampe

Ejendomschef, PKA

Ole Michael Jensen

Ole Michael Jensen

Seniorforsker, SBi

Per Stabell Monby

Per Stabell Monby

Head of section, COWI

Per Troelsen

Per Troelsen

Arkitekt og projektleder, Realdania By & Byg

Peter Andreas Sattrup

Peter Andreas Sattrup

bæredygtighedsspecialist, Danske Arkitektvirksomheder

Peter Hinsby

Peter Hinsby

Specialkonsulent, Smith Innovation

Peter Rantil Smith

Peter Rantil Smith

Sektionsdirektør, MT Højgaard

Peter Rathje

Peter Rathje

Peter Rathje, Administrerende direktør ProjectZero

Peter Schjørmann Thorsen

Peter Schjørmann Thorsen

Sektionsleder og Seniorspecialist, COWI

Peter Westermann

Peter Westermann

-, Arkitektforeningen

Poul Kusk

Poul Kusk

Chief Specialist, Bascon|COWI

Ragn Gaihede

Ragn Gaihede

Stifter, bestyrelsesmedlem, Gaihede A/S

Rasmus Ebsen

Rasmus Ebsen

Marketingkoordinator, GenieBelt

Renovering på Dagsordenen

Renovering på Dagsordenen

Partnerskab, Renovering i byggeriet

Rikke Lønne

Rikke Lønne

Udviklingskonsulent, BL – Danmarks Almene Boliger

Rolf Simonsen

Rolf Simonsen

Sekretariatsleder, Værdibyg

Rune Østergaard Haven

Rune Østergaard Haven

Kemiingeninør, Sweco

Sardar F. Jamil

Sardar F. Jamil

Projektchef, MTHøjgaard

Sidse Buch

Sidse Buch

Økonomisk-politisk konsulent, BAT Kartellet

Signe Kongebro

Signe Kongebro

Partner, Henning Larsen Architects

Signe Mehlsen

Signe Mehlsen

Konsulent, Byggeriets Arbejdsmiljøbus Bam-bus

Simon Stig-Gylling

Simon Stig-Gylling

Miljøkonsulent, Dansk Byggeri

Søren Bøgh

Søren Bøgh

Murer, bygningskonstruktør og arkitekt MAA, Selvstændig

Søren Dych-Madsen Michael H. Nielsen

Søren Dych-Madsen Michael H. Nielsen

Direktør / Klima- og energimedarbejder, Dansk Byggeri/ Det Økologiske Råd

Søren Dyck Madsen

Søren Dyck Madsen

Klima- og energimedarbejder, Det Økologiske Råd

Søren Heinz

Søren Heinz

-, -

Søren Meyer

Udviklingschef, Grundejernes Investeringsfond, GI

Tænketank for bygningsrenovering

Tænketank for bygningsrenovering

-, -

Thomas Brogren

Thomas Brogren

Arkitekt MAA, Gottlieb Paludan Architects

Thomas Damkjær Petersen

Thomas Damkjær Petersen

Formand, Ingeniørforeningen, IDA

Thomas Graabæk

Thomas Graabæk

BIM-Specialist, BIM EQUITY

Thomas Rysgaard

Thomas Rysgaard

El-ingeniør og projektleder, Bygningsstyrelsen

Thomas Uhd

Thomas Uhd

Branchedirektør, Dansk Beton hos Dansk Byggeri

Tom Holm Pedersen

Tom Holm Pedersen

Sektioksdirektør, MT Højgaard

Torben Liborius

Torben Liborius

Erhvervspolitisk direktør, Dansk Byggeri

Vibeke Grupe Larsen

Vibeke Grupe Larsen

Områdechef for Bæredygtighed, NCC Building